Aleksandri 46,
51004, Tartu
+372 737 1800
GSM: +372 5698 1700
E-post:
info@hansahoov.ee


"KOLHOOS "

Kes mäletab, mis asi on kolhoos? Oli sarnane nõukogudeaegne ühismajandamise vorm maarajoonides. Ei ütleks, et see oli vabatahtlik organisatsioon, aga seitsmekümnendateks lõid mitmed neist kaunikesti õitsele!
Kolhoosides andsid tooni põllud, laudad, traktorid ja muu maaviljeluseks ning karjakasvatuseks vajalik butafooria. Majandites elasid inimesed- lollid, targad, kavalad, kiiksuga, tõsimeelsed, lõbusad- ühesõnaga, nagu mujalgi.
Meie näitemängus näetegi, kuidas mööduvad paar päeva enne suurejoonelist lõikuspidu "Leninliku sõna" kolhoosis, mis asub Lõuna- Eesti maalilisel kuppelmaastikul. Veedate meiega aega laudas ja remonditöökojas, aga kiikate ka kontorisse, kust seda organismi juhiti. Näete , kuidas pidid inimesed töötama sotsialismi viljastavates tingimustes, tutvute meie tubli ja tööka kolhoosiperega.
Lõpuks olete palutud lõikuspeole, kus osaleb ka tähtis külaline Moskvast! Punase niidina jookseb läbi kolhoosielu lehm Koidula, kellel on kõrvaline, ent tähtis roll. Saate teada, kuidas ja mis asjaoludel sai esimees endale perekonnanimeks Tšik , mis juhtus veterinaar Senniga , mida kasulikku saab teha kahe tee sõelaga ning mis on Fridolini süsteem.
Kõike seda näete, kui Teil tahtmist on

Kirjanik : Merle Jääger
Lavastaja: Tarmo Tagamets
Kunstnik : Triinu Pungits
Näitlejad: Egon Nuter ,Liina Tennosaar,Merle Jääger ,Tarmo Tagamets, Mait Trink, Inga Allik, Meelis Hansing, Irina Võsaste
Esietendus 16. juuli 2009.a. 

Hansahoovi Teater 2009

DoIT | kodulehe disain ja sisuhaldustarkvara