Aleksandri 46,
51004, Tartu
+372 737 1800
GSM: +372 5698 1700
E-post:
info@hansahoov.ee


Suhtekomöödia kahes vaatuses
"MEES KIRJUS ÜLIKONNAS"
Autor: Ardi LiivesLavastaja: Eero Spriit
Osades: Eva Püssa, Tõnu Kilgas,
Karin Tammaru, Indrek Taalmaa

Äsja tuure üles võtnud armulugu toob paarikese keset Eestimaa kaunist suve lembehetki nautima üksildasse, teistest taludest eraldatud suvilasse. Kuid armunud ei aimagi, millisesse emotsioonide virrvarri, armastuse ja armukadeduse, truuduse ja petmiste sasipuntrasse nad satuvad. Kõige selle taga on üks salapärane ja isegi müstiline mees kirjus ülikonnas. Ja muidugi üks reisilt ootamatult tagasi saabunud abikaasa.

Näidendi autor Ardi Liives on suure meisterlikkusega selles tragikoomilises loos sundinud tegelaskujusid oma hinge salasoppidest välja tooma sinna peidetud armu ja hirmu, valu ja lootuse. Kuid kõike seda siiski humoorikas, iroonilises võtmes nagu suhtekomöödiale kohane. Ei puudu ka põnevus ja kriminaalne moment. Nii nagu on klassikaks kujunenud - kui näidendi esimeses vaatuses on laval püss, siis teises peab sealt ka pauk tulema, nii on meie loos selleks pinget hoidvaks instrumendiks kirves.

Selle musta komöödia sugemetega loo mängivad elurõõmsaks suurepärased näitlejad Karin Tammaru, Eva Püssa, Indrek Taalmaa ja Tõnu Kilgas.

Midagi hullu ei juhtu, kui sammume loo lõppedes kodu poole tõdemusega, et tihtipeale on inimene lihtsalt oma ettekujutuse ja tõekspidamiste vang.

9. juuni 2011 esietendus Hansa Hoovis

DoIT | kodulehe disain ja sisuhaldustarkvara